Er is in de liefde geen vrees, maar de volmaakte liefde drijft de vrees uit. De vrees houdt immers straf in, en wie vreest, is niet volmaakt in de liefde. 1 Johannes 4:18 (HSV)
Wereldwijd zijn mensen bang en vrezen voor de toekomst. Dat is niet nieuw’, maar de angst is enorm aangewakkerd door het coronavirus en de mogelijke gevolgen daarvan.
Jezus heeft dit lang geleden al voorzegd, maar Hij heeft zijn volgelingen ook bemoedigd
Wanneer nu deze dingen beginnen te geschieden, kijk dan omhoog, en hef uw hoofd op, omdat uw verlossing nabij is. Lucas 21:28 (HSV)
De liefde waar de apostel Johannes over schrijft geeft ons de kracht om alle angst en vrees te overwinnen.
Het gaat er om dat wij ons laten vullen door de liefde van Jezus. Dezelfde liefde waarmee Hij ons heeft liefgehad kan in ons komen en naarmate de liefde inhoudsrijker wordt krijgen we kracht om alles wat negatief is te overwinnen, ook de angst. Dat brengt het ons als we houden van God met ons hele hart en leven tot zijn eer.